Nie możesz zatrudnić księgowego? Pomoże biuro rachunkowe

zobacz ofertę biura rachunkowego

Prowadzenie księgowości w niewielkich firmach okazuje się często źródłem sporych kłopotów. Niewielkie podmioty zwykle nie mogą pozwolić sobie na to, aby zatrudnić specjalistę ds. finansów na etat, zaś ich szefowie często nie potrafią odpowiednio pokierować budżetem. Na szczęście wyjście z tej sytuacji będzie łatwiejsze niż może się to wydawać – wystarczy tylko zdecydować się na skorzystanie z usług świadczonych przez biuro rachunkowe. Jakie konkretnie korzyści dzięki temu uzyskamy? Jak zyskać gwarancję tego, że jakość usług będzie zadowalająca?

Co zyskasz dzięki współpracy z biurem rachunkowym?

Na pomoc biura rachunkowego warto postawić w szczególności ze względu na dobro finansów. Jeżeli zostawimy finanse firmy profesjonalistom od rachunkowości, zyskamy pewność, że rezultatem możliwych kontroli prowadzonych przez Urząd Skarbowy nie będzie nałożenie grzywny. Pomoc świadczona przez biuro rachunkowe to też oszczędność pieniędzy oraz czasu – nie trzeba zajmować się finansami samodzielnie, ani przyjmować do pracy specjalisty na stałe. Należy też nadmienić o wygodzie, jaką dają takie usługi. Współcześnie nie ma już potrzeby często odwiedzać osobiście biura rachunkowego, gdyż wiele spraw można uzgodnić z księgowym używając poczty elektronicznej.

Biuro rachunkowe – jakie będzie najbardziej odpowiednie?

Poszukując biura rachunkowego nie można sugerować się wyłącznie kosztami obsługi – nadzwyczaj niskie ceny usług z reguły zwiastują ich niezadowalającą jakość. Podczas poszukiwań biura rachunkowego szczególną wagę przyłóżmy do sprawdzenia, czy jego specjaliści posiadają stosowne certyfikaty, np. certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych wystawiany przez Ministerstwo Finansów do 2014 roku albo certyfikat księgowego wystawiany przez Centrum Informacji Księgowej. Dobrze też, jeśli biuro rachunkowe poza obsługą zagadnień z obszaru księgowości, świadczy dodatkowo usługi kadrowe, między innymi opracowanie umów o pracę, zlecenie i dzieło, sporządzanie raportów płacowych czy wyliczanie podatku dochodowego osób zatrudnionych.

Dane:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]