Odzyskaj piękny uśmiech. Poznaj zalety implantów zębów

Niegdyś osoby, które z różnych powodów ”zgubiły” zęby, skazane były na to, żeby używać protez. Nie jest to jednak trafione rozwiązanie, bo protezy potrzebują pracochłonnej pielęgnacji, a ich noszenie nie będzie bardzo wygodne. Z tego powodu tak dużym uznaniem wyróżniają się implanty, które są dużo bardziej komfortowe, lecz również posiadają sporo innych atutów. Implantologia bowiem pozwala na wypracowanie widocznych długo rezultatów, do zera ograniczając ryzyko wypadnięcia implantu. Dobrze zatem powiedzieć kilka zdań na temat tego, jak wygląda zabieg wszczepienia implantów zębowych, które typy są stosowane przez stomatologów implantologów oraz jak wyszukać specjalistę, który wszczepi dla nas implanty zębowe.

Implanty zębów – jak wygląda zabieg?

Dziś implantologia stosuje dwa typy implantów – najczęściej wykonywane o długości 1 cm oraz trochę krótsze, czyli 6 milimetrów. Implant wykonany z odpowiedniego stopu tytanu jest wkręcany w przyzębiu chorego, zaś organizm pacjenta nie rozpoznaje go jako ciała obcego. Nowoczesna technologia zaś umożliwia znaczne skrócenie okresu gojenia – pacjent nie odczuwa jakichkolwiek dolegliwości nawet po 3 miesiącach. Do tego czasu powinien wykorzystywać zimne okłady, a od razu po operacji – unikać palenia papierosów, gorących potraw oraz napojów zawierających alkohol. Istotne jest także stosowanie odpowiednich płukanek, które likwidują ból i obrzęk.

Implantologia – jak wybrać stomatologa

Implantologia wywiera ogromny wpływ na wygodę życia pacjentów – dlatego bardzo istotne jest to, by wybrać odpowiedniego lekarza. Jak więc uniknąć przykrych niespodzianek i problemów ze zdrowiem? Najlepiej postąpimy zlecając wszczepienie implantów zębów stomatologowi ze sporym doświadczeniem oraz korzystnymi opiniami poprzednich klientów. Jak je wyszukać? Przede wszystkim w sieci. Po wprowadzeniu w wyszukiwarkę nazwiska specjalisty na pewno trafimy na istotne informacje.