Osiągnij wszystkie zamierzone cele – o profesjonalnym coachingu

Dowiedz się więcej o profesjonalnym coachingu

Kompletne użycie swojego potencjału może być nie takie proste. Czasem zwyczajnie nie posiadamy motywacji, kiedy indziej źródłem trudności są kwestie psychologiczne. Niezależnie od przyczyny, takie trudności bywają bardzo dokuczliwe i właściwie hamują rozwój zawodowy czy osobisty. Co najgorsze, zwalczenie ich bez pomocy osób trzecich jest w wielu przypadkach jest niewykonalne lub przynajmniej niezmiernie trudne. Z tej przyczyny warto wspomóc się doświadczeniem ekspertów. Tym bardziej, iż techniki stosowane obecnie przez coachów w wielu przypadkach okazują się bardzo efektywnym instrumentem w zlikwidowaniu przeszkód blokujących ścieżkę do zdobycia wyznaczonych celów.

Coaching. Na czym to polega?

Współpraca z coachem winna zacząć się od poznania się obu stron. Na tym etapie najistotniejsze jest bez wątpienia zbudowanie obopólnego zaufania oraz swoistego typu relacji, które są konieczne do tego, aby pojawiły się zamierzone rezultaty. W trakcie pierwszych rozmów – które mogą odbywać się za pomocą popularnych komunikatorów czy też przez telefon – coach pozna też możliwości, charakter i priorytety swojego klienta oraz ustali z nim strategię działania. W toku współpracy zwykle prowadzi się kilka sesji coachingowych, trwających 1,5 godziny. Zamykająca sesja to z kolei sposobność do ocenienia działań oraz wypróbowania, jak klient będzie sobie radził z konkretnymi przeszkodami w pojedynkę. To, które problemy będą poruszane w ciągu sesji coachingowych zależy od celów osoby szukającej pomocy – może to być podniesienie szeroko rozumianego zadowolenia z życia lub wzrost jego efektywności.

Profesjonalny coaching – rozwiń swoje kwalifikacje zawodowe bądź personalne

Na profesjonalny coaching można zdecydować się w wielu przypadkach. Jednym z głównych argumentów uzasadniających skorzystanie z pomocy coacha, jest pragnienie całkowitego zagospodarowania własnego potencjału celem rozwinięcia kwalifikacji zawodowych bądź personalnych. Coach psycholog potrafi także w zauważalny sposób pomóc nam w podwyższeniu komfortu życia, wzmacniając stopień satysfakcji oraz ucząc, w jaki sposób redukować lęki.

Jan Kłusak - doradca HR, coach biznesu, psycholog

Mob.: +48 500 456 374
E-mail: [email protected]