Po co przeprowadza się badanie termowizyjne budynku?

Okres jesienno-zimowy to czas, kiedy zwracamy szczególną uwagę na straty ciepła w mieszkaniu. Masz w planach termomodernizację nieruchomości? A może zależy Ci na weryfikacji jakości przeprowadzonych już robót? Zleć badanie kamerą termowizyjną. Na czym to polega?

Badanie termowizyjne budynku – zminimalizuj utratę ciepła

Prawidłowo przeprowadzona termomodernizacja budynku pozwala zminimalizować utratę ciepła i w dużym stopniu ograniczyć koszty związane z ogrzewaniem lokalu. Remontowałeś swój budynek i chcesz przekonać się czy prace zostały wykonane w sposób fachowy? Ogromne straty ciepła są wynikiem niewłaściwej izolacji fundamentów. Znakomitym sposobem na wychwycenie powodów strat ciepła w pomieszczeniach jest badanie kamerą termowizyjną. Dlaczego miesiące od października do marca są najbardziej właściwym czasem na przeprowadzenie takiego badania? Analiza będzie rzetelna tylko wówczas, gdy różnica między temperaturą na zewnątrz, a temperaturą w budynku będzie wynosić więcej niż piętnaście stopni Celsjusza. Dzięki temu można dokładnie sprawdzić problemy ze szczelnością budynku i mostki cieplne.

Badanie termowizyjne budynku – nie wpływa na konstrukcję badanego obiektu

Z jakiego powodu diagnostyka termowizyjna jest tak istotna? Wskutek błędów w izolacji termicznej w mieszkaniu może pojawić się grzyb. Badanie kamerą termowizyjną jest w 100% bezpieczne dla badanego obiektu, a diagnostyka termowizyjna może być wykonywana bez jakiejkolwiek szkodliwej ingerencji w strukturę nieruchomości. Rezultaty widoczne są na specjalnym wykresie, a newralgiczne miejsca zaznaczone na niebiesko. Odczytywanie wyników wymaga dobrego przygotowania merytorycznego, dlatego usługami tego typu zajmują się osoby wykwalifikowane. Chcesz zobaczyć czy Twój dom jest przygotowany na nadejście mrozów? Zaufaj nieinwazyjnym metodom diagnostycznym, które określą mostki cieplne.