Podnośnik terenowy – do zadań specjalnych

Serwisanci nieczęsto do prac na wysokości wykorzystują drabiny. Jak nietrudno stwierdzić, powodem okazuje się mała stabilność drabiny, która przez naprawdę niewielkie wibracje potrafi się przechylić. Ze względu na bezpieczeństwo pracujących na niej ludzi chętniej stosuje się podnośniki. Maszyny tego rodzaju zdadzą egzamin w każdych warunkach – w halach lub na gładkiej drodze może to być normalny podnośnik, w ekstremalnych warunkach najlepszy będzie zaś podnośnik terenowy. Kiedy stosuje się podnośniki? Jak znaleźć odpowiedni model?

Wynajem podnośnika terenowego – dlaczego się opłaca?

Jak już nadmieniliśmy, w normalnych warunkach terenowy podnośnik nie będzie konieczny. W niektórych sytuacjach zwykły model będzie natomiast niewystarczający – między innymi podczas pracy na obszarze pofałdowanym lub na błotnistych ulicach. Dobrze wtedy postawić na wynajem podnośnika terenowego, bo on zagwarantuje nam stabilność we wszystkich sytuacjach. Tego typu podnośniki charakteryzują się specjalnie dostosowanym koszem oraz szerszym wysięgiem i większymi możliwościami.

Zastosowania podnośników terenowych

Z uwagi na dobrą stabilność podnośnik terenowy ma różne zastosowania. Poza zadaniami przy liniach telekomunikacyjnych czy elektrycznych, stosuje się go między innymi do wieszania bannerów. Podnośniki terenowe są również używane do przycinania dużych drzew, mycia szyb w wieżowcach i konserwacji dachów. Warto też wspomnieć, że przenośniki terenowe są chętnie używane przez kamerzystów i fotografów.