Projekty budowlane – niezbędne do pozwolenia na budowę

więcej

Trudno wyobrazić sobie ważniejszą rzecz niż wzniesienie domu. Warto jednak wiedzieć, że nie jest to łatwe wyzwanie, zaś największe trudności związane są z załatwieniem wszystkich oficjalnych spraw. Najpierw powinniśmy postarać się o pozwolenie na budowę – będzie ono zatwierdzone, jeśli okażemy projekt budowlany. Dokument powinien zostać opracowany przez architekta, a jego zawartość regulują odpowiednie przepisy. Co więc musi być w nim zawarte? Zachęcamy do lektury krótkiego tekstu.

Projekty budowlane – treść

Najistotniejszą częścią projektu budowlanego będzie plan zagospodarowania działki. Dokument powinien zostać sporządzony na odpowiedniej mapie podpisanej przez geodetę i posiadać układ starszych i wznoszonych obiektów , a także sieci energetycznych i wodociągowych. W planie zagospodarowania muszą być zawarte także informacje o miejscu przechowywania odpadów, rozmieszczeniu zieleni i ogrodzeniu. Projekty budowlane muszą też posiadać projekty budowanych domów, a często również informacje od podmiotów dystrybuujących wodę, gaz i prąd. W niektórych sytuacjach niezbędne będzie również dodanie wyników testów geologicznych.

Projekty budowlane – po co są?

Jak przed momentem wspomnieliśmy, projekty budowlane będą potrzebne byśmy mogli otrzymać pozwolenie na budowę. Nie zapominajmy, że nasza inwestycja powinna odbywać się w myśl strategii ustalonej w tym projekcie, a wszystkie niedopatrzenia mogą być przyczyną jej nieodebrania.

Dane:
Joanna Kłusak Architekt
ul. Domki 17/1
31-519 Kraków

Mob.: +48 668 648 646
E-mail: [email protected]