Prowadzisz prestiżowe konkursy? Zleć wykonanie statuetek okolicznościowych

Reputacja różnych wyróżnień i plebiscytów zależy od kilku czynników. Jednym z najważniejszych jest np. to, jaką dostaje nagrodzona nimi osoba. Jako znakomity przykład mogą tu służyć statuetki wręczane zwycięzcom najróżniejszych wyróżnień kulturalnych. Każdy doskonale zna wygląd polskich Orłów czy Grammy. Tak samo uznane są trofea dla sportowców – np. Fed Cup bądź Puchar Stanley’a. Muszą o tym pamiętać promotorzy wszelkich imprez sportowych i kulturalnych chcący, by te zarazem żywiołowo się rozwijały i ekspresowo wypracowały swoją renomę. Szczególnie, że zlecenie wykonania oryginalnych statuetek z brązu jest w dzisiejszych czasach niezwykle proste.

Statuetki pamiątkowe – nagrody znane od kilku stuleci przed naszą erą

Statuetki jako forma nagrody wręczanej sławnym osobistościom zwyciężającym w najrozmaitszych zawodach militarnych lub konkursach malarskich pojawiły się już w wiekach starożytnych. Szczególnym uznaniem cieszyły się naturalnie w starożytnej Grecji oraz w czerpiącym z jej dziedzictwa Imperium Rzymskim. W kolejnych stuleciach ich ranga nieco spadła, aby odrodzić się pod koniec XIX w.. Współcześnie medale, statuetki i puchary stanowią szczególnie ważną część kultury niemal wszystkich społeczeństw, a szereg z nich ma wagę międzynarodową – jako potwierdzenie tego należy wymienić choćby Medale Noblowskie wręczane corocznie uznanym badaczom, pisarzom i aktywistom na rzecz pokoju, a także Oscary za osiągnięcia w dziedzinie sztuki filmowej.

Statuetki okolicznościowe – u kogo kupić?

Wykonanie różnego typu statuetek pamiątkowych można na ogół zlecić rzeźbiarzom lub – jeżeli interesują nas głównie statuetki metalowe i posiadamy już przygotowany model – u specjalistów wyspecjalizowanych w metalurgii. Wybór statuetek pamiątkowych jest wiele, jakkolwiek największym powodzeniem cieszą się statuetki z brązu. Rzecz jasna nie bez przyczyny – ich wytworzenie jest nie jest sporym wydatkiem, a jednocześnie wyglądają one cudownie, czym znacznie zwiększają prestiż różnego rodzaju turniejów sportowych oraz plebiscytów.