Przygotuj się do współpracy z architektem

architekt Kraków

Budowa domu to z całą pewnością najistotniejsza rzecz dla każdego z nas. Warto więc dokładnie to zaplanować oraz pamiętać o poradach fachowców. Szczególny wpływ na to, jakie skutki przyniosą nasze działania, ma na pewno projekt domu. Możemy wprawdzie kupić gotowy projekt, jednak chcąc zyskać pewność, iż dom okaże się taki jak nam chodziło, powinniśmy poprosić o pomoc architekta. Z uwagi na to, że wielu z was nie zdaje sobie sprawy, czym naprawdę się para, należy napisać o tym kilka zdań.

Spotkanie z architektem – o czym pamiętać?

To, czy realizacja spełni nasze potrzeby, jest zależne przede wszystkim od skutków spotkania z architektem. Przygotowując się do architekta musimy wiedzieć, jakich cech oczekujemy po budowanym domu i umieć przekazać mu to. Należy też zaznajomić się z najważniejszymi przepisami na temat budowy domu – dzięki temu łatwiej się porozumiemy z architektem. Nie powinniśmy oczywiście się stresować, bo w przypadku problemów mamy prawo poprosić go o pomoc.

Architekt opracuje projekt wykonawczy i budowlany

W pierwszej kolejności architekt przygotuje projekt budowlany. Właśnie ów dokument będzie brany pod uwagę przez urzędy przed wydaniem pozwolenia na budowę. Powinny znaleźć się w nim rozwiązania, na jakich będzie oparta planowana inwestycja. Projekt wykonawczy posłuży zaś do zatrudnienia ekipy budowlanej i będzie niezbędny do odbioru budowy. Zawartość obu dokumentów regulują właściwe przepisy.

Dane:
Joanna Kłusak Architekt
ul. Domki 17/1
31-519 Kraków

Mob.: +48 668 648 646
E-mail: [email protected]