Regulacja okien plastikowych i drewnianych – wykonuj ją cyklicznie
Wilgoć, niskie temperatury, częste otwieranie, słońce i kurz to tylko najważniejsze czynniki, mogące przyczynić się do rozszczelnienia okien. Problem ten łatwo zauważyć – wypaczone okno ciężko się zamyka i otwiera. W takich sytuacjach niezbędna jest regulacja szczelności okien. Nie należy z tym zwlekać, bo problem na pewno będzie się pogłębiał, czego rezultatem może okazać się poważne uszkodzenie ramy okiennej. By tego uniknąć, regulację drzwi balkonowych i okien należy wykonywać cyklicznie – najlepiej późną jesienią, tuż przed nadejściem mrozów.
Regulacja docisku okien – jak się ją wykonuje?
Regulacja okien plastikowych i nowoczesnych ram drewnianych polega na właściwym dokręceniu śruby regulacyjnej. Element ten znajduje się pod osłoną dolnego zawiasu, którą należy zdjąć, by dostać się do śruby. W tym celu powinniśmy uchylić regulowane skrzydło. Dokręcenie śruby (do czego wykorzystuje się zazwyczaj 4mm śrubokręt) skutkuje podniesieniem skrzydła i zwiększeniem jego szczelności. Regulacja okna na ościeżnicy tylko z pozoru jest prostym zadaniem. Osoby niedoświadczone i pozbawione umiejętności mogą bowiem mieć problemy ustaleniem pozycji, w której okno będzie najlepiej wyregulowane.
Regulacja okien na zimę – komu zlecić?
Regulację zarówno okien z PCV, jak i tych wykonanych z drewna warto zlecić profesjonalistom. Dzięki temu zyskamy pewność, że regulacja zostanie wykonana na wysokim poziomie, a okna odzyskają wcześniejszą szczelność. Regulacja okien PCV przeprowadzona przez profesjonalistów to więc doskonały sposób nie tylko na to, by wydłużyć ich żywotność, ale też by zagwarantować optymalną temperaturę w mieszkaniu i odizolować je od zewnętrznych hałasów.
METEO Serwis Okien Warszawa
Mob.: 504-589-653
E-mail:
[email protected]