Regulacja okien – w jakich przypadkach należy ją wykonać?

Jeśli chcesz zlecić regulację okien Warszawa, zajrzyj na serwismeteo.pl.

Regulacja okuć okiennych, potocznie nazywana regulacją okien, to profesjonalna usługa, która ma być realizowana zawsze, gdy pojawiają się trudności z zamykaniem okna, a też przed sezonem letnim oraz zimowym – żeby właściwie ustawić docisk skrzydła do ramy. Dowiedz się, czemu jest to ważne!

W jakim celu przeprowadza się regulację okien?

Regulacja okien nie jedynie zezwala ustawić maksymalną szczelność okna, jednak też zapobiega wypaczeniom i uszkodzeniom ramy.
Rozróżnia się dwa typy regulacji okien (a dokładnie mówiąc: regulacji okuć okiennych). Pierwszy typ to regulacja siły docisku skrzydła do ramy – to tak nazywana regulacja zima/lato, jaka wpływa na szczelność okna, a w związku z tym na wentylację lokalu mieszkalnego. Przed sezonem zimowym okna ustawia się w trybie zimowym, inaczej zwiększając docisk skrzydła do ramy okiennej, aby przepuszczało jak najmniej powietrza. Z kolei przed sezonem letnim docisk skrzydła do ramy okiennej należałoby obniżyć, żeby okno przepuszczało znacznie więcej powietrza.
Drugi rodzaj to regulacja pozycji skrzydła. Nieprawidłowa pozycja skrzydła wywołuje komplikacje z zamykaniem okna lub też działaniem klamki, a regulacja pozycji skrzydła pozwala je wykluczyć.

Jak wielokrotnie powinna być wykonywana regulacja okien?

Jak łatwo się domyślić na bazie podanych wyżej informacji, regulację okien powinno wykonywać się dwa razy w roku – przed sezonem letnim i zimowym.
Jeśli jednakże pojawiają się trudności z zamykaniem okna lub klamka stawia opór, należałoby dodatkowo wezwać profesjonalistów od regulacji okien, jacy poprawią pozycję skrzydła okna.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]