Straty ciepła a badanie szczelności budynku

Szpary w strukturze budynku mogą stać się przyczyną utraty nawet 40% ciepła, a to wiąże się dużymi wydatkami na ogrzewanie pomieszczeń. Marzysz o tym, żeby w Twoim domu panowały przyjazne warunki termiczne? Umów się na test szczelności budynku. Jak się go przeprowadza i z jakiego powodu jest tak istotny?

Badanie szczelności budynku – zredukuj wydatki na ogrzewanie

Każdy z nas chciałby zredukować wydatki związane z paleniem w piecu. Niezależnie od tego czy posiadamy piec na węgiel, czy olej, zawsze musimy liczyć się ze sporymi wydatkami. Na szczęście nowoczesna technologia pozwala na wykorzystanie rozwiązań, które wskazują miejsca tzw. wycieków powietrznych. Test szczelności budynku polega na zainstalowaniu w futrynie drzwiowej lub otworach okiennych specjalnego sprzętu z wentylatorem, który pompuje powietrze do pomieszczeń. W ten sposób tworzy się odpowiedni mikroklimat, który pozwala na sprawdzenie miejsc najbardziej narażonych na ucieczkę ciepła. Test szczelności budynku ma ogromne znaczenie zwłaszcza w przypadku domów energooszczędnych, na które chcemy dostać wsparcie rządowe.

Test szczelności budynku – dokładny raport

Test szczelności budynku pozwala zweryfikować jakość wykonanych robót budowlanych, jak również zredukować koszty ogrzewania. Całość prac wraz z rozstawieniem sprzętu trwa zaledwie 4-5 godzin. Po przeprowadzeniu badania otrzymujemy dokładny raport , w którym mamy kompletną informację o nieszczelnościach w budynku. Poprawa błędów sprawia, że znikają szkodliwe przewiewy, a ciepło zostaje w pomieszczeniach. Na rynku działa wiele przedsiębiorstw specjalizujących się w przeprowadzaniu testów szczelności budynków. Stawiasz dom pasywny i zależy Ci na dotacji? Zgłoś się do fachowców, którzy pomogą Ci zweryfikować stan nieruchomości.