Szukasz ekspertów od hydroizolacji? Powierz ją doświadczonej ekipie

W toku budowy każdego obiektu, obojętnie czy jest to biurowiec czy dom jednorodzinny, już na etapie projektowania należy zatroszczyć się o odpowiednie zabezpieczenie budynku przed wilgocią. Woda, która z czasem może przeniknąć do niepoprawnie lub w ogóle niezabezpieczonych murów osłabi ich solidność i potencjał izolacji cieplnej, jak również przyczynić się do rozrostu niebezpiecznych dla zdrowia pleśni i grzybów.

Które części budynku należy zabezpieczyć hydroizolacją?

Do najistotniejszych elementów, jakie należy zabezpieczyć przed wilgocią należą przede wszystkim dachy, piwnice, balkony, fundamenty i tarasy zielone, a zatem te części struktury, które mają bezpośrednią styczność z bądź opadami atmosferycznymi. Każda budowa obiektu powinna być poprzedzona stosowną ekspertyzą i konsultacją z specjalistami, którzy podpowiedzą, jakie elementy wymagają zabezpieczenia przed wilgocią i jakiej techniki warto użyć w stosunku do konkretnych segmentów konstrukcji. Przykładowo, na betonowej ścianie fundamentowej tworzy się izolację przeciwwodną, pokrywając ją powłoką uszczelniającej wyprawy cementowej (preferowanie od środka i z zewnątrz), a w przypadku ścian z bloczków betonowych – zaprawą wodoszczelną. W trwałych ścianach z cegły, dziurawki czy pustaka wypalanego rekomenduje się wykonanie poziomej i pionowej bariery dla wilgoci. Z kolei tarasy izoluje się wielowarstwowo, pamiętając o tym, żeby każda warstwa posiadała spadek zapobiegający kumulacji wody między nimi i odprowadzający ją. Podobnie hydrolizuje się także balkony.

Komu powierzyć przygotowanie hydroizolacji?

Kluczowe jest, żeby projektowanie hydroizolacji, polecić fachowej ekipie, posiadającej długoletnie doświadczenie w wykonywaniu prac hydroizolacyjnych. Inwestorzy, generalni wykonawcy i deweloperzy skorzystają na współpracy ze specjalistami w toku prac związanych z hydroizolacją spodu płyt i ścian fundamentowych, uszczelnianiem zbiorników, przemysłowych obiektów żelbetowych oraz budowli w systemie „białej wanny”, a także montażem uszczelek pęczniejących, węży iniekcyjnych, taśm PVC czy taśm dylatacyjnych. Z kolei na zlecenie zarządców istniejących budynków zespół ekspertów od hydroizolacji zajmie się między innymi inwentaryzacją, uszczelnieniem oraz naprawą przecieków wody, naprawą tarasów i balkonów, uszczelnieniem podszybii windowych czy wzmocnieniem gruntów pod fundamentami.