Trawy z rolki czy siane? O zakładaniu trawników

Wykonanie trawnika przy domu nie przysporzy nam większych problemów – nawet, jeżeli nasze praktyczne kwalifikacje nie są wystarczające. Problemy na pewno powstaną niestety, jeżeli konieczne okaże się zakładanie trawników o sporej wielkości albo położonych w najważniejszych miejscach – między innymi na placach miejscowości, przed ważnymi obiektami albo w pobliżu przedszkoli. Podobne trawniki muszą bowiem poradzić sobie z nawet bardzo nasilonym użytkowaniem i doskonale się prezentować. Zakładanie trawników warto więc powierzyć profesjonalistom i otrzymać pewność, iż rezultaty okażą się zadowalające. O czym jednak powinniśmy wiedzieć przy wyborze ekipy oferującej takie usługi?

Zakładanie trawników a rodzaje traw

Firmy oferujące zakładanie trawników stosują różne typy traw – z darni lub nasion. Wszystkie mają swoje wady i zalety. Te pierwsze stosowane są przede wszystkim w czasie zakładania trawników o małej powierzchni. Ich plusy to zwłaszcza łatwy montaż (również na zboczach) oraz od razu widoczne efekty, jak również odporność na wilgoć i chłód. Trawniki z nasion będą natomiast dużo mniej kosztowne od trawników z rolki (przez co świetnie nadają się do wykorzystywania na sporych areałach) oraz potrzebują mniej skomplikowanej opieki.

Zakładanie trawników – jak znaleźć firmę?

Jak łatwo się domyślić, zakładanie sporych trawników w reprezentacyjnych punktach wymaga dużej wiedzy oraz wykorzystania odpowiednich sprzętów (na przykład spychaczy lub agregatorów) oraz surowców. Z tego powodu przed tym, jak wybierzemy ofertę danej ekipy, staranie rozważmy wszelkie za i przeciw. Koniecznie dowiedzmy się, jakim sprzętem posługują się jej pracownicy i czy posiadają odpowiednie kwalifikacje. Dobrym wyjściem okaże się również znalezienie komentarzy dotyczących firmy w sieci – być może unikniemy w ten sposób przykrych pomyłek.