Trening interpersonalny i proces grupowy – szkolenia dla trenerów

Rynek szkoleń szybko się rozwija, a usługi szkoleniowców stają się bardziej popularne. Coraz więcej osób zaczyna interesować się doskonaleniem zawodowym i rozwojem osobistym. Myślisz o tym jak zostać trenerem i czy to się opłaca? Sprawdź nasz poradnik.
Szkolenia dla trenerów – doskonalenie zawodowe i mentoring
Coach to zawód wymagający fachowego przeszkolenia. Przedstawiciele tego zawodu opierają się na pracy z potrzebującymi wsparcia ludźmi, dlatego muszą charakteryzować się znakomitymi umiejętnościami interpersonalnymi. Uważasz, że posiadasz odpowiednie predyspozycje do pracy w charakterze coacha? Skorzystaj z profesjonalnych szkoleń, przygotowujących do stawienia czoła różnym wyzwaniom. Na rynku znajdziesz mnóstwo kursów dla potencjalnych coachów. Najpopularniejsze wykorzystują różnorodne i innowacyjne metody szkoleniowe, np. sesję z komentarzem, prace protagonistyczne, sesje integracyjne, czy burze mózgów. Szukasz najlepszego kursu? Ustal czy umożliwia staranie się o rekomendację niezależnych instytucji psychologicznych.
Szkolenia dla trenerów – jak zostać szkoleniowcem?
Bardzo istotnym aspektem każdego kursu dla coacha jest tzw. proces grupowy, który zawiera 4 etapy – początki istnienia grupy, wystąpienie sporu, konkretyzowanie zasad rządzących grupą oraz jej finalne działanie. Rzetelny program szkoleniowy uczy także tworzenia relacji, podejmowania decyzji i pomaga wypracować osobisty system pracy każdego trenera. Istotne są także moduły takie jak budowanie porozumienia z grupą, współpraca w teamie i analiza potrzeb szkoleniowych. Zastanawiasz się jak zostać trenerem? Profesjonalnie skonstruowany kurs nauczy Cię organizować interesujące i skuteczne szkolenia i wskaże Ci kierunek dalszej kariery. Po jego zakończeniu będziesz potrafił dostosować metodę pracy do charakteru grupy i stawiać granice.