Układanie paneli – wydatek, który się opłaca

Teoretycznie układanie paneli nie będzie sprawiać trudności również amatorom remontów, którzy nigdy tego nie robili. Przy układania okazuje się niestety, że nie jest to tak proste, jak sądziliśmy – szczególnie, jeśli zdecydowaliśmy się na technikę bezklejową. Kiedy więc nie mamy właściwych ku temu umiejętności, słusznie zrobimy zlecając to fachowcom. Tym bardziej, iż układanie paneli potrzebuje nie tylko dużych umiejętności, ale też wiedzy dotyczącej, jak wybrać wszystkie akcesoria – a te w wielkiej mierze wpływają na rezultaty pracy.

Reguły układania paneli

Układanie paneli wiąże się z koniecznością użycia specjalnych dodatków, a te zwiększą wygodę wnętrza. Tam, gdzie panele stykają się ze ścianami, musimy zastosować listwy przypodłogowe, które przykryją dylatacje. Powinniśmy pamiętać także o podkładach, bo to one umożliwią ustrzeżenie się zawilgocenia paneli – bezwzględnie powinny zostać położone pod panelami. Inny rodzaj podkładów powinien być wykorzystany, jeśli w lokalu wykorzystujemy ogrzewanie podłogowe.

Układanie paneli – powierz to profesjonalistom

Jak zatem znaleźć właściwe akcesoria i dobrać panele, które zdadzą egzamin w danym wnętrzu? Nie będzie to łatwe, więc najlepiej postąpimy zlecając dobór oraz układanie paneli doświadczonej firmie. Ta wybierze panele i akcesoria najwyższej jakości, zaś my tym sposobem otrzymamy gwarancję, że będą one dobrze ułożone i posłużą nawet kilkadziesiąt lat częstego użytkowania.