Uszczelnianie okien – czy taka usługa jest niezbędna?

Pragniesz poznać więcej szczegółów o uszczelnianiu okien Warszawa? Wejdź na serwismeteo.pl.

Czujesz chłód wiejący od okna bądź też drzwi balkonowych? To nieomylny znak, że konieczne jest uszczelnianie okien. Wykonuje się je w rozmaitych sytuacjach – po zamontowaniu okien w nowo zbudowanych apartamentach, niemniej jednak i w oknach kilkuletnich, w których zużyły się uszczelki. Dowiedz się, na czym polega uszczelnianie okien i z jakiej przyczyny jest tak ważne!

Na czym polega uszczelnianie okien?

Uszczelnianie okien to nic innego jak zabezpieczenie okien stosownymi materiałami, aby przez nieszczelności nie uciekało ciepło powietrze. Wedle badań przez nieszczelne okna ma prawo wydostawać się z mieszkania nawet 30% ciepła! To wszystko przekłada się komfort mieszkania, niemniej jednak i na rachunki – wobec tego prawidłowe uszczelnienie okien jest wybitnie istotne.
Uszczelnianie okien realizuje się od wewnątrz i od zewnątrz. W obu tych sytuacjach użytkuje się inne materiały – do uszczelniania okien od wewnątrz używa się w głównej mierze silikonów, folii paroszczelnych oraz innych materiałów paroizolacyjnych, a do uszczelniania okien od zewnątrz – taśmy z pianki, folii oraz innych materiałów paroprzepuszczalnych.

Kiedy tak właściwie wezwać ekspertów od uszczelnienia okien?

Jeśli odczuwasz chłód wiejący od okien, świadczy to o tym, iż z pewnością należy je uszczelnić. Przyczyną konieczności wykonania uszczelniania okien ma prawo być zużyta uszczelka, jednak również błędy montażowe.
Uszczelnianie okien warto też zrealizować zawsze w nowym domu lub mieszkaniu (po wybudowaniu lub też odbiorze). Fachowcy zadbają o to, żeby w miejscu, gdzie ościeżnica łączy się z murem, nie było żadnych szczelin i zastosują właściwe materiały izolacyjne.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]