Wiercenie diamentowe – sprzęt i technika

Wiercenie diamentowe to innowacyjna metoda wykonywania odwiertów w ścianach i stropach budynków, która cechuje się wielką dokładnością. Z uwagi na liczne zalety jest obecnie uważana za jedną z najczęściej wykorzystywanych technik. W jakich sytuacjach się ją wykorzystuje i dlaczego jest tak rozpowszechniona?

Wiercenie diamentowe – metoda wykonywania odwiertów

Wiertło koronowe może zrobić precyzyjne odwierty w różnych powierzchniach, nawet bardzo twardych – asfalcie, piaskowcu czy granicie. Dzięki charakterystycznej budowie, nie powoduje urazów w materiale. Do tego wiercenie diamentowe cechuje się bardzo niskim stopniem hałasu, co na pewno ułatwia pracę. Dzięki tej metodzie można wywiercić otwory pod różnym kątem, o różnej średnicy i wielkości. Jest to metoda kompletnie bezudarowa, dzięki zastosowaniu chłodzenia wodnego. Czym wyróżnia się sprzęt do robienia tak dokładnych odwiertów? Wiertnica koronowa jest wyprodukowana z segmentów o zróżnicowanej twardości, a wywiercone otwory nie wymagają dodatkowych zabiegów – mają gładkie krawędzie.

Wiercenie diamentowe – przy budowie sieci TV w budynkach

Wiercenie diamentowe jest techniką wykorzystywaną przy pracach wykończeniowych, ale także związanych z budową sieci telekomunikacyjnych. Przewierty wiertnicami koronowymi wykonuje się w celu zamontowania kabli, na przykład przy budowie sieci kablowych w domach mieszkalnych. Technika ta jest w dzisiejszych czasach jedną z najbardziej nowoczesnych. Odwierty wykonuje się niezwykle szybko, nie istnieje ryzyko zniszczenia konstrukcji. Brak drgań, hałasów oraz pyłu sprawia, że wiercenie diamentowe stosuje się coraz częściej.