Zlecamy odbiór mieszkania od dewelopera

Odbiór mieszkania od dewelopera to niesamowicie ważna czynność, której nie powinniśmy bagatelizować. Podczas dokonywania procedury można zdiagnozować rozmaite uchybienia, które wykonawca jest zobligowany naprawić. Jak przeprowadza się odbiór mieszkania od dewelopera i o jakich aspektach powinniśmy pamiętać?

Odbiór mieszkania od dewelopera – jak zainicjować kontrolę

Odbiór mieszkania od dewelopera regulują odpowiednie ustawy. Działanie to weryfikuje czy budynek spełnia wytyczne zawarte w planie. Na podstawie wypełnianego w jego trakcie raportu zdawczo-odbiorczego możemy domagać się od dewelopera naprawienia wykrytych usterek. Na czas przeprowadzania odbioru trzeba mieć ze sobą wszystkie schematy mieszkania, ponieważ będą niezbędne do precyzyjnej inspekcji stanu rzeczywistego. Oględziny mieszkania rozpoczynamy od sprawdzenia techniki wykończenia pionów, podłóg czy zabudowy pomieszczeń. Ważna jest też jakość zastosowanych komponentów remontowych i zabudowy kuchni.

Odbiór techniczny mieszkania – najczęstsze wady

Warto nadmienić, że odbiór techniczny mieszkania (w Krakowie, Toruniu i innych regionach) może być wykonywany nie tylko w sytuacji lokali nowo wybudowanych, ale również z rynku wtórnego. Nagminne wady, które można zauważyć to niestaranne położenie płytek i nieszczelne okna. Nieważne czy przegląd realizujemy w Krakowie czy w Warszawie – musi być on wykonany przy współpracy reprezentanta inwestora oraz fachowca z dziedziny architektury.