Gdzie znaleźć kompleksowe informacje o wydarzeniach i atrakcjach w Małopolsce?

Szukasz fajnych miejsc w Małopolsce? Dobrze trafiłeś!

Mimo, że województwo małopolskie jest jednym z mniejszych w Polsce, ma ono sporo do zaoferowania zarówno przyjezdnym z innych części kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu dużo, dlatego często trudno znaleźć coś dla siebie w zalewie informacji o godnych zwiedzenia zabytkach oraz najnowszych imprezach kulturalnych bądź sportowych w Małopolsce.

Fajne miejsca w Małopolsce – odwiedź serwis opracowany specjalnie dla turystów

By przybliżyć zwiedzającym ciekawe miejsca turystyczne tego regionu, powstała stronę visitmalopolska.pl. Publikowane są tu wiadomości nie tylko o atrakcyjnych zabytkach oraz miejscach w tym województwie, jak również o pokazach i imprezach folklorystycznych, kulturalnych czy sportowych planowanych na jego obszarze. Serwis prowadzi Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach projektu MSIT, a więc Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże strona? Osoby organizujące przyjazd do Małopolski już na stronie głównej spostrzegą mapkę, na której w mgnieniu oka odnajdą Centra Informacji Turystycznej, hotele, motele i schroniska oraz galerie i zabytki położone w miejscowościach województwa. Serwis pomaga zorganizować wizytę na południu Polski też pod względem logistycznym, oferując informacje zarówno o parkingach i wypożyczalniach pojazdów, jak i o dworcach kolejowych i lotniskach. Ponadto dla osób, które z rozmaitych powodów nie mogą przyjechać do Małopolski, serwis przygotował kilka wirtualnych spacerów prezentujące m.in. atrakcje narciarskie, Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO oraz czar parków krajobrazowych i narodowych.

Katalog ambasad i przydatne rozmówki – kluczowe informacje dla cudzoziemców

Witryna visitmalopolska.pl nie zaniedbuje też zagranicznych przyjezdnych, którzy chętnie odwiedzają Kraków, Zakopane oraz pozostałe górskie miejscowości. Ciekawostki zawarte na portalu publikowane są wobec tego w języku angielskim, ale także w m.in w języku słowackim, niemieckim, francuskim oraz włoskim. podróżnicy z zagranicy znajdą tu rejestr ambasad oraz konsulatów mających swoje siedziby na terenie województwa małopolskiego. Niezmiernie wartościowa dla obcokrajowców może być też podstrona Rozmówki, na której poznają najpopularniejsze słówka i powiedzenia, które pomogą im porozumieć się z Polakami w rozmaitych sytuacjach, które mogą się im przydarzyć podczas wizyty naszym kraju.

Dane:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego