Hosting internetowy dla Twojej strony firmowej – jak szukać?

Jeśli posiadasz firmę, to z pewnością posiada ona swoją stronę internetową. Czy wiesz jednak, jak znaczący dla Twojego biznesu jest prawidłowo dobrany hosting? Czym zatem powinien się charakteryzować dobry hosting dla firm?

Hosting dla firm – postaw na szybkość oraz bezpieczeństwo

Hosting, głównie ten dedykowany dla firm, powinien łączyć w sobie kilka wartości: być szybki, niezawodny, bezpieczny i zapewniać wsparcie techniczne. Gdy mówimy o szybkości, mamy na myśli prędkość ładowania się stron. Dlaczego jest istotna? Po pierwsze, ma ona wpływ na wrażenia użytkownika, który często ma skłonność do przedwczesnego porzucenia strony, jeśli ładuje się ona za długo. Po drugie, szybkość ładowania się strony jest jednym z ważnych czynników, które Google bierze pod uwagę podczas określania pozycji strony w wynikach wyszukiwania. Poza optymalizacją kodu o obrazów czy eliminacją zbędnych przekierowań w obrębie strony, nie bez znaczenia dla czasu ładowania witryny ma także rodzaj hostingu (VPS, w chmurze, dedykowany, bądź współdzielony), wysoka szybkość łącza oraz użycie szybkich dysków SSD w serwerach. Poza tym przedsiębiorstwa powinny szukać usługi hostingowej gwarantującej pełną niezawodność. Serwery firmy hostingowej powinny działać w sposób ciągły. Trzeba wybierać tych dostawców, którzy oferują bezawaryjne działanie serwera rzędu min. 99%. Ten parametr powinien być niezmiernie ważny dla sklepów internetowych, ponieważ każda godzina niedostępności sklepu może rodzić wiele tysięcy strat.

Czym powinna cechować się niezawodna usługa hostingowa?

W przypadku hostingu dla firm nie warto skłaniać się do opcji najtańszych. Darmowe usługi hostingowe na ogół charakteryzują się niską jakością, a nagminnie zdarza się, że serwery takiej usługi znajdują się poza granicami kraju i nie ma do nich dostępu w razie awarii. Dla stron firmowych szukajmy hostingu umożliwiającego całodobowe wsparcie techniczne kompetentnego zespołu. Kluczowe, by reakcja na zgłoszenia potencjalnych awarii była też stosunkowo krótka, kontakt z dostawcą łatwy, a cennik hostingu i warunki przedłużenia ważności domeny skonstruowane w jasny sposób. Nie zaniedbujmy również o bezpieczeństwie naszych danych. Serwery firmy hostingowej muszą być zabezpieczone stale uaktualnianym programem antywirusowym, w serwerowni muszą panować adekwatne warunki techniczne (temperatura, chłodzenie, zabezpieczenie w razie pożaru), a backup danych powinien być przeprowadzany cyklicznie.