Pozbądź się wirusa na stronie – czyszczenie infekcji WordPress

Dowiedz się, kto oferuje usuwanie malware. Skieruj się tu.

WordPress okazał się w ostatnich latach tak wziętym systemem zarządzania treścią, iż ilość sklepów oraz witryn tworzonych z jego użyciem liczy się obecnie w setkach milionów. Częstotliwość stosowania tego CMS-a powoduje, że strony tworzone na WordPressie bywają atrakcyjnym celem ataków cyberprzestępców. W przypadku zawirusowania strony złośliwym oprogramowaniem, nieodzowne jest usunięcie infekcji z WordPressa.

Po czym zidentyfikować zainfekowane strony na WordPress?

Ze witryny wysyłana jest niechciana poczta? Logowanie jest niemożliwe? Wpisy na stronie zmieniły się nie przez Ciebie? A może na stronie znalazłeś linki do nieznanych Ci adresów? To zaledwie parę z popularnych symptomów alarmujących o zainfekowaniu strony. W takiej sytuacji potrzebne jest błyskawiczne działanie w celu identyfikacji przyczyn infekcji i przywrócenia strony do należytego funkcjonowania. Naprawa zainfekowanego WordPressa na ogół wychodzi poza zakres wiedzy ludzi, którzy na co dzień zajmują się tylko projektowaniem sklepów i stron na tym systemie zarządzania treścią, wobec tego czyszczenie WordPressa ze złośliwego oprogramowania albo po atakach hakerskich powinno się powierzyć profesjonalistom od tego rodzaju zadań.

Czyszczenie infekcji WordPress – pełny przegląd baz danych i plików strony

Profesjonaliści zajmujący się czyszczeniem infekcji ze stron opartych na WordPressie w ramach swoich działań naprawczych przeprowadzają drobiazgowe sprawdzenie baz danych oraz plików strony. Analizują pliki wp-config i htaccess, a także kod użytych na stronie szablonów i wtyczek. W czasie naprawy zainfekowanego WordPressa implementowane są na stronie konieczne zabezpieczenia, które obniżą zagrożenie powtórnej ataków. Jeżeli trwająca dłuższy okres czasu infekcja przyczyniła się do dodania strony do listy zagrożeń (m.in. w oprogramowaniu antywirusowym), po usunięciu wirusów z WordPressa eksperci mogą podjąć także konieczne czynności w celu wykreślenia jej z takich “czarnych list”. Cykliczne uaktualnianie systemu zarządzania treścią oraz stosowanych na stronie wtyczek jest niezmiernie ważne, ponieważ eliminacja wszelkich efektów cyberataku nie jest gwarancją, iż podobny kazus nie przydarzy się w późniejszym okresie.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]