Wybierasz się na wczasy do Małopolski? Na tym portalu znajdziesz wszelkie pomocne informacje

Na https://visitmalopolska.pl/pl/strona-glowna znajdziesz więcej informacji o pięknych miejscach w Małopolsce.

Choć Małopolska to jedno z najmniejszych województw w naszym kraju, ma ono sporo do zaoferowania zarówno przyjezdnym zza granicy, jak i z innych części kraju. Dzieje się tu dużo, więc czasem ciężko odnaleźć się w potopie informacji o ciekawych zabytkach i zbliżających się wydarzeniach sportowych bądź kulturalnych w Małopolsce.

Gdzie szukać rzetelnych informacji o atrakcyjnych miejscach w Małopolsce?

Aby zaprezentować wszystkim ciekawe miejsca turystyczne tego województwa, stworzono witryna visitmalopolska.pl. Dostarcza on informacji nie tylko o najciekawszych miejscach oraz zabytkach Małopolski, jak też o ekspozycjach i wydarzeniach folklorystycznych, kulturalnych czy sportowych planowanych na jego terenie. Witryna prowadzona w ramach Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Czego dowiemy się na portalu? Osoby myślące o pobycie w Małopolsce już na stronie głównej spostrzegą mapkę, na której szybko odnajdą galerie i zabytki, Centra Informacji Turystycznej oraz hotele, pensjonaty i schroniska młodzieżowe zlokalizowane w różnych punktach Małopolski. Serwis pomaga zorganizować wizytę na południu Polski także pod względem logistycznym, podając informacje zarówno o lotniskach i dworcach, jak i o parkingach i wypożyczalniach pojazdów. Ponadto dla tych, którzy z różnorodnych przyczyn nie mogą odwiedzić Małopolski osobiście, portal przygotował liczne wirtualne spacery przedstawiające m.in. zamek na Wawelu, atrakcje narciarskie czy urok miejscowego folkloru.

Serwis o zabytkach Małopolski nie zaniedbuje zagranicznych odwiedzających

Strona visitmalopolska.pl nie zaniedbuje także przyjezdnych z zagranicy, którzy ochoczo przyjeżdżają do Krakowa, Zakopanego oraz pozostałych ciekawych miejscowości. Informacje dodawane na portalu publikowane są więc w języku angielskim, ale oprócz tego w między innymi w języku słowackim, włoskim i niemieckim, francuskim. Turyści z zagranicy znajdą tu spis konsulatów i ambasad mających swoje siedziby na terenie województwa małopolskiego. Nadzwyczaj przydatna dla cudzoziemców może być również sekcja Rozmówki, w której poznają popularne słowa i sformułowania, które pomogą im dogadać się z Polakami w codziennych sytuacjach, które mogą się im przydarzyć podczas podróży.

Dane:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego