Aparat do magnetoterapii – zastosowanie w medycynie

Więcej szczegółów o magnetoterapia aparat uzyskasz tutaj

Magnetoterapia jest działem fizykoterapii koncentrującym się na działaniu pola magnetycznego o stosunkowo niskiej, nieprzekraczającej 100 megaherców, częstotliwości, a także indukcji w granicach 0,1-10 megatesli. Metodzie tej przypisuje się różne oddziaływanie, jednakże wielu jej właściwości nie udało się dotąd potwierdzić w badaniach klinicznych. Całkowitą pewność co do efektywności magnetoterapii mamy natomiast, jeśli chodzi o przyspieszenie odnowy tkanek i działanie przeciwbólowe podczas zabiegów ortopedycznych, takich jak wstawienie endoprotezy czy artroskopia. Ponadto magnetoterapia pomaga również w stanach zapalnych, poprawia krążenie, redukuje ilość wolnych rodników i likwiduje obrzęki.

Działanie aparatów do magnetoterapii

Urządzenia do magnetoterapii emitują pole magnetyczne o określonej indukcji i częstotliwości, które w następnej kolejności jest transmitowane za pomocą specjalnego przewodu do aplikatora dotykającego bezpośrednio zmienionych chorobowo części ciała pacjenta. Współczesne aparaty do magnetoterapii umożliwiają wykorzystanie dwóch aplikatorów równocześnie, co pozwala wykonać większą ilość zabiegów i znacznie usprawnia działanie gabinetów medycznych.

Urządzenia do magnetoterapii – zastosowanie

Aparat do magnetoterapii to ważny element ekwipunku klinik rehabilitacyjnych i fizykoterapeutycznych. Ze względu na spore rozmiary i wagę wynoszącą kilka kilogramów, zazwyczaj jest to sprzęt stacjonarny o ograniczonym zastosowaniu przez terapeutów oferujących usługi mobilne. Warto jednak podkreślić, że na rynku znajdziemy też modele przenośne, doskonale sprawdzające się w pracy z chorymi w miejscu ich zamieszkania. Aparaty te mają aplikatory w postaci dysków lub pasów.

Dane:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]