badania operatorów

badania operatorów na www.bielskobadania.pl/zakres-uslug/

Są potrzebne jeśli zamierzamy sprawdzić, czy ktoś jest wstanie pracować jako operator wózka lub innego pojazdu. Choć sporo badanych się ich boi, kiedy nie mamy zaburzeń psychicznych, ich przejście nie może sprawić nam większych kłopotów. Jak zatem przebiegają badania operatorów maszyn? Na co powinniśmy się przygotować?

Wstęp do badania operatorów

Na początku badania kandydat uzupełnia stworzony przez specjalistę kwestionariusz. Powinien w nim rozwiązać zadania dotyczące zachowania w różnych, niekiedy problematycznych sytuacjach. Po sprawdzeniu formularza kandydatastarającego się o uprawnienia, prowadzący będzie potrafił określić, czy odpowiednio radzi sobie ze stresem oraz ocenić jego inteligencję i dojrzałość społeczną. Treść kwestionariuszy jest zależna od tego, jaki zawód wybrał starający się o uprawnienia. Ten etap badania operatorów zwykle powoduje duży niepokój, ale jej przejście rzadko okazuje się trudne.

Badania operatorów – przyrządy

Ostatnia część badania operatorów odbywa się z wykorzystaniem specjalnie opracowanych przyrządów. Kolejne testy sprawdzają takie umiejętności jak refleks lub podejmowanie decyzji w przypadkowych przypadkach. Powinniśmy pamiętać, że czasem ten element testów może się nie odbyć. Tak się stanie, jeśli ubiegający się o uprawnienia w rozmowie nie będzie krył gorszego nastroju lub badanie wykaże, że przed odwiedzeniem poradni spożył napój alkoholowy. Zaplanowane działanie może zostać wówczas odłożone na inny termin albo – gdy powodem jest alkohol – również odwołane.

Dane:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: 608 315 680
E-mail: [email protected]