Basen dla niemowląt coraz popularniejszy

Choć nawet kilkanaście lat wcześniej pływanie noworodków nie było pozytywnie postrzegane wśród mam, to obecnie coraz częściej jedna z nich decyduje się na to, by zabrać ich latorośle na basen. Dla niemowląt taka aktywność okazuje się wszak świetnym ćwiczeniem, umożliwiającym szybszy rozwój całego ciała. Dobrze też dodać, że – wbrew obawom wielu matek – na pływalnię możemy wybrać się z bobasem naprawdę szybko, bo nawet od 3 miesiąca po urodzeniu. Jednak pamiętajmy, iż bobasy będą naprawdę niezagrożone jedynie wtedy, gdy udamy się z nimi na odpowiednie ćwiczenia pod nadzorem wykwalifikowanego instruktora. Jak zatem je odszukać? O jakich rzeczach powinniśmy pamiętać przy wyborze? I co zyskamy wybierając basen dla niemowląt?

Dlaczego dobrze wybrać basen dla niemowląt?

Najistotniejszym plusem basenu dla niemowląt jest na pewno fakt, że wszechstronnie wspiera zdrowie maluchów. Dzięki zajęciom na pływalni prędzej rozwijają się płuca, rozbudowuje się układ mięśni, zaś słabe wciąż kości maluchów nie są narażona na przeciążenia, przez co minimalizuje się ryzyko nadwyrężeń. Basen dla niemowląt to też świetne rozwiązanie przyspieszające rozwój zborności ruchów, przez co dzieci prędzej stawiają pierwsze kroki. Warto także zaznaczyć, że ćwiczenia na basenie prowadzone są z pozostałymi dziećmi – będą więc wspaniałą sposobnością do nauki pierwszych relacji z równolatkami.

Jak znaleźć basen dla niemowlaków?

Wiele matek niesłusznie uważa, iż ćwiczenia na basenie dla niemowlaków mogą powodować pewnego rodzaju zagrożenie, a wystarczy z głową podejść do wyboru ekipy, która przygotowuje takie ćwiczenia. Najbardziej istotne okaże się na pewno to, aby były one nadzorowane przez dobrych instruktorów, którzy nie tylko zatroszczą się o ochronę maluchów znajdujących się na basenie, lecz również opracują właściwe zabawy, dzięki czemu te odpowiednio wykorzystają czas na basenie i będą miały z tego rozwojowe oraz emocjonalne korzyści.