Bezpieczne wybielanie zębów

Zdrowe i białe zęby to marzenie każdego. Niestety bakterie systematycznie wpływają na nasze szkliwo i powodują, że staje się ono nieestetyczne. Nie zawsze codzienne zabiegi pielęgnacyjne zapewniają dobre efekty. Jak odzyskać zachwycający uśmiech? Które metody wybielania są najskuteczniejsze?

Wybielanie zębów – przywróć nieskazitelny uśmiech

Czyszczenie jamy ustnej po wszystkich spożywanych produktach to podstawowy zabieg higieniczny, który jednak nie zawsze chroni przed nieestetycznym wyglądem. Bakterie i inne czynniki powodują, że nasze zęby przestają wyglądać estetycznie. Domowe zabiegi pielęgnacyjne (pasty, paski, soda oczyszczona), mogą spowodować uszkodzenie szkliwa i nadwrażliwość. Na szczęście nowoczesna stomatologia estetyczna wypracowała skuteczne metody, które przywracają zębom biel. Jakie zabiegi są w tym momencie najpopularniejsze? Stomatolodzy szczególnie rekomendują wybielanie zębów lampą BEYOND, która zapewnia satysfakcjonujące rezultaty już po 3 zabiegach. Zabieg nie wywołuje bólu i jest całkowicie bezpieczny dla jamy ustnej.

Wybielanie zębów – etapy naświetlania lampą BEYOND

Jak wygląda wybielanie zębów lampą BEYOND? Najpierw trzeba zobaczyć czy w uzębieniu nie ma ubytków. Następnie za pomocą specjalnego szablonu określa się barwę zębów przed wybielaniem. Po przygotowaniu pacjenta do zabiegu, lekarz przystępuje do nałożenia preparatu z utleniaczem na powierzchnię zębów. Ważne jest także właściwe dobranie PH żelu. Żel naświetlany jest przy pomocy lampy i przechodzi przez szkliwo do zębiny minimalizując przebarwienia. Metoda BEYOND rozjaśnia zęby nawet o czternaście tonów, efekty są więc spektakularne i utrzymują się do dwóch lat. Po zabiegu trzeba wystrzegać się barwiących napojów i potraw przez przynajmniej kilka dni. Świetne rezultaty zapewnia także wybielanie zębów za pomocą lampy LED.