Chirurg naczyniowy – zabiegi i metody

Chirurdzy muszą posiadać duże doświadczenie, zwłaszcza jeśli zabiegi skupiają się w obrębie żył. Co należy sprawdzić szukając doświadczonego lekarza i jakie metody stosuje chirurg naczyniowy?

Chirurg naczyniowy pomoże zwalczyć ból

Współczesna nauka posiada coraz skuteczniejsze narzędzia i gwarantuje pełną remisję nawet niezwykle ciężkich przypadków. Operacjami najczęściej przeprowadzanymi przez chirurga naczyniowego są te dotyczące choroby zakrzepowej, tzw. stopy cukrzycowej oraz niewydolności kończyn górnych, czyli związanych z zamknięciem światła żył i tętnic. Dolegliwości takie doskwierają szczególnie po pięćdziesiątce, a także u pacjentów lubiących używki i fast-foody. Dym papierosowy, jedzenie dużych dawek tłuszczów zwierzęcych, siedzący tryb życia – to najgorsi wrogowie naszych żył.

Chirurg naczyniowy – przy mięśniakach macicy i tętniakach

Pacjenci cierpiący na przepuklinę najczęściej poddawani są zabiegom przeprowadzanym przy użyciu nieinwazyjnych metod. Najważniejsze techniki leczenia to chemoembolizacja i termoablacja. Termoablacja to operacja z użyciem mikroskopijnej elektrody, stosowana przy terapii naczyniaka wątroby. Bardzo przydatna jest także skleroterapia, przede wszystkim w leczeniu widocznych naczyń krwionośnych. Decydując się na trudny zabieg weźmy pod uwagę przede wszystkim wiedzę i umiejętności chirurga, który będzie nas operował. Pamiętajmy też o rekomendacjach innych pacjentów. Najlepsze placówki zatrudniające chirurgów naczyniowych to Kraków, Białystok i Gdańsk.