Dokucza ci nadwaga? Zdecyduj się na leczenie otyłości

Otyłość znajduje się w ścisłej czołówce najpoważniejszych kłopotów XXI wieku. Przerażającym faktem jest to, że w tym momencie trzy razy więcej ludzi doprowadza do śmierci nadwaga niż brak pożywienia. Rozpoczęcie leczenia nadwagi jest zatem koniecznością, gdy zależy nam na tym, aby uniknąć ciężkich chorób układu ruchowego, serca i całego organizmu.

Jakie sposoby stosuje się w leczeniu otyłość?

Indywidualnie zaprojektowana dieta stanowi niezastąpiony element walki z otyłością. Dostarcza ona idealną ilość substancji odżywczych, wspomagając przy tym przemianę materii, co kończy się zmniejszeniem wagi ciała. Sporadycznie wspomagająco wykorzystywane są specjalistyczne leki odchudzające. Jeśli stan pacjenta na to pozwala, zaleca się również uprawianie sportu. W skrajnych przypadkach możliwa jest interwencja chirurgiczna, która polega na pomniejszeniu objętości żołądka.

W jakich miejscach szukać pomocy w leczeniu otyłości?

W większych miastach, takich jak np. Kraków, Katowice czy Lublin, jest wielu wybitnych specjalistów w temacie leczenia otyłości. Aby uzyskać ich pomoc, wystarczy umówić się na konsultacje. Dobry specjalista zagwarantuje nie tylko opiekę medyczną nad przebiegiem leczenia, lecz także będzie mocnym wsparciem psychicznym dla pacjenta. Tylko indywidualnie dopasowane leczenie gwarantuje powrót do zdrowia i normalnej masy ciała.