Implanty zębów – bezbolesne i trwałe

Wiele osób śni o posiadaniu białego uśmiechu. Niestety, nie wszyscy moga się cieszyć perfekcyjnymi zębami. Bardzo dużo pacjentów boryka się z problemem paradontozy, tj. chorobą prowadzącą do straty uzębienia. Do tego dochodzą przebarwienia, wady zgryzu i inne niedoskonałości. Szczęśliwie teraz każdy może zachwycać białym uśmiechem – trzeba tylko zdecydować się na implanty zębów.

Implanty zębów – na czym to polega?

Implant zęba to nic innego jak zastępczy korzeń, który stomatolog wszczepia w kość . Teraz wykorzystywane implanty wykonuje się z tytanu. Mają one rozmiar rzeczywistego korzenia, który przed zabiegiem wszczepienia musi zostać usunięty. Na trzonie implantów mocuje się potem koronę, czyli ceramiczny ząb. Na ten moment za typowe uznaje się implanty o długości dziesięciu milimetrów. Istnieje również możliwość umieszczenia implantu krótszego, którego długość to tylko 6 mm. Implanty wyglądają tak, jak naturalne zęby, co bez żadnych wątpliwości jest ich ogromną zaletę. Za sprawą tego pacjent, który z jakiegoś powodu stracił własne zęby, ma możliwość znów pochwalić się kompletnym oraz rewelacyjnie prezentującym się uśmiechem.

Założenie implantów zębów – tylko u zaufanego dentysty

Podejmując decyzję o wszczepieniu implantów, trzeba przede wszystkim mieć na uwadze własne bezpieczeństwo. Właśnie dlatego zaleca się, by zabieg ten wykonywany był jedynie przez mogącego pochwalić się wysokimi kwalifikacjami lekarza dentystę, który posiada rozległą wiedzę teoretyczną i praktyczną. Za sprawą tego można mieć pewność, że rodzaj implantu będzie odpowiednio dopasowany, a następnie właściwie wszczepiony w kości. Należy wiedzieć, że procedura osadzenia implantów zębów to zabieg, który z założenia przeprowadza się raz w życiu – implantów zwykle się nie zmienia. Z uwagi na wykorzystywany surowiec są one także rewelacyjnie znoszone przez ludzki organizm. Tytan nie wywołuje alergii, na skutek czego implanty można wykorzystywać także u alergików.