Jak terapia wibracjami wpływa na zdrowie? O produktach marki Vitberg

Po więcej szczegółów o marce Vitberg kliknij tutaj

Na czym polega wibroterapia i jak wpływa na poprawę zdrowia człowieka? Czy wspomaga leczenie niektórych chorób? Czy można kupić urządzenia do wibroterapii do domowego użytku? Dowiedz się wszystkiego na portalu „ABC Zdrowie”.

Wibroterapia to terapia lecznicza i profilaktyczna, polegająca na stymulacji pracy mięśni poprzez wysłanie przez stosowny przyrząd bodźca mechanicznego. Na działanie terapii wibracyjnej można wystawić całe ciało bądź skupić się na konkretnym jego fragmencie. Korzystanie z wibroterapii zalecają rehabilitanci, lekarze medycyny sportowej i fizjoterapeuci.

Terapia wibracjami podnosi sprawność organizmu na różny sposób: pomaga w leczeniu dolegliwości urologicznych, poprawia perystaltykę jelit, usprawnia krążenie limfatyczne, a nawet może spowodować nasilenie procesów metabolicznych i w rezultacie wspomóc proces odchudzania. Drgania przyrządów do terapii wibracyjnej uspokajają i niwelują stres, usprawniają krążenie w nogach, ułatwiają odprężenie pacjenta, a także wspomagają przepływ krwi i limfy, co wykorzystuje się w zapobieganiu objawów zawału serca oraz miażdżycy.

Rehabilitacyjny Aparat Masujący Vitberg+ – zestaw do wibroterapii polskiej produkcji

Zainteresowanie wibroterapią wzrasta z roku na rok, jednakże pacjenci pragną korzystać z urządzeń do wibroterapii również prywatnie, w zaciszu swojego domu. Do takich osób skierowana jest propozycja rodzimej firmy Vitberg, która opracowała zestaw RAM Vitberg+. Klientom indywidualnym firma Vitberg oferuje możliwość testowania swoich urządzeń w poradniach, działających na terenie kraju.

Dane:
Vitberg
ul. M. Borelowskiego 29
33-300 Nowy Sącz

Tel.: +48 18 442 33 69
E-mail: [email protected]