Korona porcelanowa – o tym pamiętaj przed zabiegiem

Kiedyś ukruszenie zęba oznaczało użycie protezy czy niezbyt ładnych koron wyprodukowanych z metalu. Dziś na szczęście protetyka zanotowała ogromny postęp, natomiast chorzy, którzy z różnych powodów stracili zęby nie muszą korzystać z opisanych technik. Od dekady ogromnym zainteresowaniem cieszą się bowiem korony porcelanowe, bo przypominają naturalne zęby, a przy tym są bardziej funkcjonalne niż protezy, wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne, wpływ cukrów oraz wiele potencjalnych zagrożeń. W jakich sytuacjach więc powinniśmy postawić na wykonanie korony porcelanowej? Jakie rodzaje koron wykonują stomatolodzy? Komu to zlecić, by uniknąć potencjalnych trudności?

Korona porcelanowa – w jakich przypadkach się zdecydować?

Korona porcelanowa bywa wykonana na korzeniu uszkodzonego zęba bądź implancie wkręconym w szczękę. Na pierwszy rodzaj korony decydują się najczęściej pacjenci z ułamanymi zębami bądź zmagający się z poważną próchnicą. Warto jednak wiedzieć, iż korona porcelanowa musi być założona na korzeniu wyleczonym kanałowo. Kolejny typ korony porcelanowej bywa stosowany u klientów po usunięciu martwego zęba i powinien być zakładany zarówno na implancie z metalu, jak i ceramicznym.

Jak ustrzec się niespodzianek przy wykonywaniu korony porcelanowej?

Korona porcelanowa, jak przed chwilą wspomnieliśmy, jest naprawdę wytrzymała. Aby oczywiście móc cieszyć się z jej zalet, musimy znaleźć stomatologa, który ją odpowiednio wykona. Wydaje się to proste, ale w internecie znajdziemy setki opinii zawiedzionych pacjentów. Jak więc uniknąć niemiłych niespodzianek? W pierwszej kolejności sprawdźmy, co o konkretnym lekarzu myślą poprzedni klienci. Oprócz tego powinniśmy dowiedzieć się również, jakie technologie stosowane są w danym gabinecie – obecność nowoczesnych narzędzi gwarantuje bezproblemowy przebieg leczenia oraz wysoką odporność korony porcelanowej.