Laser wysokoenergetyczny – zastosowanie w rehabilitacji

laser wysokoenergetyczny

Laseroterapia wysokoenergetyczna to technika stosująca silnie zogniskowaną wiązkę podczerwieni. Po przyłożeniu do skóry chorego specjalnej sondy połączonej z aparatem, przenika ona do głębokich tkanek, gdzie oddziałuje na wiele sposobów. Po pierwsze stymuluje komórki tkanki mięśniowej, po drugie zaś blokuje receptory bólowe i pobudza zakończenia nerwowe. To skutkuje zmniejszeniem odczuwania bólu, a także przyczynia do usprawnienia krążenia, czego konsekwencją jest lepsze ukrwienie tkanek. Nie dziwi więc, iż ta metoda leczenia znajduje szerokie zastosowanie.

Laser wysokoenergetyczny – przeznaczenie

Laser wysokoenergetyczny można wykorzystać do leczenia niemal każdej części ciała. Często jest stosowany przez ekipy opiekujące się zawodowymi sportowcami – doskonale sprawdza się jako środek zmniejszający uczucie bólu po treningach oraz leczący następstwa kontuzji takich jak: zapalenia, naderwania wiązadeł czy stłuczenia. Poza zastosowaniem w sporcie, laser wysokoenergetyczny jest także używany między innymi w leczeniu lumbago, ostrogi piętowej, haluksów oraz rozmaitego typu neuralgiach. Laser wysokoenergetyczny jest też pomocny w gabinetach kosmetycznych, dermatologicznych i w medycynie estetycznej.

Lasery wysokoenergetyczne – sondy punktowe i skanerowe

Wiązki laserów wysokoenergetycznych są emitowane przez specjalistyczne aparaty. Do tego rodzaju urządzeń dołącza się przewodowe sondy, przykładane następnie do zmienionych chorobowo miejsc na ciele pacjenta. Same sondy mają różnorodną konstrukcję i, co za tym idzie, odmienny sposób działania. Rozróżnia się m.in. sondy punktowe, prysznicowe oraz skanerowe, które emitują światło ze spektrum czerwonego lub podczerwień.

Dane:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]