Leczenie kanałowe pod mikroskopem – jak się przygotować?

Leczenie kanałowe, mimo że u wielu czytelników powoduje strach, naprawdę jest aktualnie leczeniem niepowodującym dyskomfortu. Jest to skutkiem wykorzystania nowoczesnych leków znieczulających, a te sprawiają, że chory nie odczuwa dyskomfortu nawet w czasie terapii głębokich ubytków. Po oczyszczeniu kanałów zęba i ich zatruciu, ząb zostaje uzupełniony – dla wielu chorych oznacza to koniec leczenia. Bywa niestety, że po jakimś czasie kanał znów się psuje – jedynym wyjściem w takich sytuacjach okazuje się wtórne leczenie kanałowe pod mikroskopem. Czemu jego wykorzystanie będzie wówczas zalecane? Jak znaleźć stomatologa do przeprowadzenia tej terapii?

Jak przygotować się do leczenia kanałowego pod mikroskopem?

W razie wtórnego leczenia kanałowego potrzebne jest zazwyczaj wykorzystanie mikroskopu. Rozwiązanie to jest też niezbędne, jeśli kanały zęba nie są proste lub jego budowa jest specyficzna z innych przyczyn. Co istotne, leczenie kanałowe pod mikroskopem nie różni się od zwykłego leczenia – jest obecnie zupełnie pozbawione dyskomfortu, zaś specjalny mikroskop wisi nad ustami chorego, nie powodując dodatkowego dyskomfortu. Ceny leczenia kanałowego pod mikroskopem zależą od stopnia uszkodzeń i numeru zęba.

Kto wykona leczenie kanałowe pod mikroskopem?

Leczenie kanałowe pod mikroskopem nie będzie nieprzyjemne i da oczekiwane skutki jedynie wówczas, gdy znajdziemy właściwego lekarza. Najważniejsze są jego kwalifikacje oraz staż, a o nich wiele mówią między innymi uzyskane świadectwa. Dobrze również dowiedzieć się, co o danym lekarzu sądzą dotychczasowi klienci – ich opinie bez problemu wyszukamy w internecie. Przy wyborze lekarza wykonującego leczenie kanałowe pod mikroskopem nie powinniśmy natomiast sugerować się ceną – przecież chodzi o nasze zdrowie.