Na czym polega leczenie AMD?

W tym miejscu znajdziesz więcej szczegółów o terapii 2RT.

Choroba AMD, inaczej zwyrodnienie plamki żółtej, to wada wzroku, która rozwija się u osób w starszym wieku i kategorycznie obniża jakość widzenia. Dzisiaj specjalistyczne kliniki oferują nowoczesne sposoby korekty wzroku tej niedyspozycji. Zabieg AMD staje się środkiem pozwalającym przywrócić komfort życia.

Leczenie starczego zwyrodnienia plamki żółtej – na czym polega?

Plamka żółta to element siatkówki oka znamionujący się największym zagęszczeniem fotoreceptorów – to dzięki niej widzimy wyraźnie. Zwyrodnienie plamki żółtej jest dolegliwością, która objawia się wypaczeniem obrazu oraz utratą ostrości wzroku. Odróżniamy postać suchą i mokrą tej choroby. Na AMD cierpią najczęściej osoby, które przekroczyły 50. rok życia, a zespół przyczyn choroby nie został wciąż do końca poznany. Przypuszcza się jednakże, że za zwyrodnienie plamki żółtej odpowiada szkodliwy tryb życia – jak np. uzależnienie od papierosów, długotrwała ekspozycja na promieniowanie ultrafioletowe lub nadwaga. Wpływ mogą mieć również uwarunkowania genetyczne oraz różne schorzenia współistniejące, takie jak hipertensja bądź cukrzyca. Współczesna medycyna wytworzyła na szczęście efektywne technologie leczące to schorzenie. Leczenie AMD jest przeprowadzane z użyciem specjalistycznego nanosekundowego lasera 3 generacji. Zabieg 2RT działa efektywnie na postać suchą zwyrodnienia.

Zabieg 2RT – czy jest bezpieczny?

Laser 2RT działa na zmienione komórki oka i przy tym nie narusza receptorów siatkówki. Terapia ta jest pozbawiona ryzyka dlatego może być przeprowadzana u wielu grup chorych zagrożonych uszkodzeniem albo utratą wzroku. Technika laserowa spowalnia trwające procesy zwyrodnieniowe i pobudza komórki do odtwarzania się. Zabieg 2RT polepsza jakość widzenia i metabolizm siatkówki. Leczenie zwyrodnienia plamki żółtej nie jest uciążliwe – jest bezbolesne dla chorego. Zabieg trwa zaledwie kilka minut, a przed rozpoczęciem zabiegu gałka oczna znieczulana jest miejscowo.

Dane:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]