Presbiopia czyli starczowzroczność – przyczyny i leczenie

Wszystko, czego należy dowiedzieć się o korekcji starczowzroczności, znajdziesz na https://bit.ly/3c4X6mx.

Starczowzroczność, inaczej presbiopia, to jeden z samoistnych procesów wynikających ze zbliżania się do wieku starczego. Jej oznaką jest pogarszanie się widzenia na krótkie odległości, co tak naprawdę uniemożliwia korzystanie z komputera lub smartfona, pisanie, czytanie gazet, a także podejmowanie szeregu innych czynności. Presbiopia jest rezultatem osłabienia zdolności oka do akomodacji albo jej kompletnej utraty. Sposobem na rozwiązanie tego problemu może być zakładanie okularów, niemniej jednak rodzi to trudności. Szkła do bliży zakłócają widzenie dali, okulary dwuogniskowe nie zawsze są komfortowe, zaś modele progresywne bywają przeważnie drogie. Doskonałym rozwiązaniem może okazać się wobec tego pozbycie się presbiopii w wyniku zabiegu.

Leczenie starczowzroczności – wykonuj bez przeszkód codzienne aktywności

Jak już napomknęliśmy, leczenie starczowzroczności pozwala uniknąć wielu przeszkód przy realizowaniu powszednich, najłatwiejszych czynności. Osoby dotknięte tą chorobą (trzeba podkreślić, iż nierzadko pierwsze objawy starczowzroczności pojawiają się już po 40 roku życia) mają trudności z pisaniem lub korzystaniem z urządzeń elektronicznych, a także przemieszczaniem się komunikacją miejską (problemy ze sprawdzeniem rozkładów jazdy) czy robieniem zakupów (w istocie ogranicza możliwość odczytania etykiety artykułu). Na dodatek, odwrotnie do krótkowzroczności, starczowzroczność nie jest kompensowana przez zdolność lepszego widzenia dalszych obiektów, a noszenie okularów bywa dla osób cierpiących na tę chorobę niekomfortowe. Nie należy też zapominać, że wada ta się cały czas zwiększa, a każde następne 2 lata lata skutkują w większości wypadków osłabieniem widzenia o blisko ćwierć dioptrii.

Leczenie presbiopii – jakie metody są dostępne?

Poza korekcją przy pomocy szkieł korekcyjnych, możliwe jest również leczenie starczowzroczności z wykorzystaniem wiązki lasera. Zapewniają one trwałe efekty i eliminują nieodzowność korzystania ze szkieł korekcyjnych. Metody jak np. PRESBYMAX® są także rozwiązaniem, by w trakcie pojedynczego zabiegu całkiem pozbyć się wady w obu oczach.

Dane:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]