Psychiatra

Trudności z zasypianiem, brak chęci do życia oraz znacznie złe samopoczucie – te objawy mogą zwiastować schorzenia psychiczne. Niestety, również ci chorzy, którzy doskonale wiedzą, że powinni odwiedzić psychiatrę, odkładają wizytę specjalistycznej przychodni. Wstydzimy się jednak zdecydowanie niepotrzebnie, a konsekwencje tego zachowania mogą być naprawdę poważne. Kiedy więc zależy zgłosić się do psychiatry?

Wypalenie i dziwne myśli – to sprawa dla psychiatry

Kiedy każda czynność jest źródłem zmęczenia, bywasz rozdrażniony albo nie potrafisz odgonić gonitwy myśli, możesz chorować na nerwicę. Podobne zaburzenia zdarzają się dziś naprawdę często, a ich powodem są zły styl życia, stres lub dramatyczne wydarzenia z przeszłości. Za pomocą właściwych środków oraz rozmowom, psychiatra da ci jednak szansę poradzić sobie z nerwicą, a potem szybko wrócić do zwykłego życia – wyniki badań pokazują, że prawidłowo leczona neuroza jest w stu procentach niegroźna.

Podejrzewasz depresję? Pędź do psychiatry

Nie potrafisz być szczęśliwym i obwiniasz się za wszystkie porażki? Nie możesz zmusić się, by opuścić łóżko, a na dodatek masz zaburzenia apetytu? Nie odwlekaj wizyty u lekarza – wcześnie zdiagnozowaną depresję można łatwo wyleczyć. Psychiatra wybierze odpowiednie dla ciebie leki i być może zaleci psychoterapię – a te działania pozytywne efekty przyniosą tylko wtedy, gdy nie będziesz zwlekał z wizytą w przychodni.