Skutecznie pozbądź się żylaków

Żylaki są klasyfikowane jako jedne z najpopularniejszych dolegliwości, jednak pomimo tego mogą okazać się naprawdę dokuczliwe. Nazywa się tak zatory w żyłach, w wyniku których te rozszerzają się i stają się zauważalne. Co ważne, żylaki są problemem nie tylko kosmetycznym – nieleczone są w stanie bowiem powodować powikłania, zaś ich powstawanie niekorzystnie rzutuje na samoocenę chorego. Najczęściej umiejscawiają się na nogach, ale potrafią pojawić się również w przełyku czy odbycie – wówczas mowa o hemoroidach. Należy również wspomnieć, iż żylaki niekiedy są zwiastunem niebezpiecznych schorzeń. Jak zatem leczyć żylaki? Dlaczego się pojawiają?

Przyczyny powstawania żylaków

Żylaki występują przede wszystkim u kobiet. Niekiedy są wynikiem połogu oraz sporego obciążenia, a poza tym pojawiają się również w wyniku regularnego stania. Dlatego zagrożeni nimi są ludzie działający w takich profesjach jak fryzjerstwo, w sklepie czy lekarze. Przyczyną występowania żylaków może być też noszenie obcisłych skarpet oraz siedzący tryb życia. Ryzyko ich wystąpienia możemy zminimalizować często maszerując oraz ćwicząc.

Jak leczyć żylaki?

W przypadku żylaków niezwykle istotne okazuje się bezzwłoczne wdrożenie terapii. Nie powinniśmy działać samodzielnie – lepiej postąpimy, udając się do dobrego lekarza naczyniowego. Najpewniej wykorzysta on którąś z innowacyjnych metod – na przykład termoablację wewnątrznaczyniową, polegającą na włożeniu do wewnątrz żyły igły oraz pobudzeniu jej prądem lub falami ultradźwiękowymi.