Suplementy diety – BCAA

BCAA – co to takiego?

Wszystkim, którzy chcą przybrać na masie mięśniowej szczególnie polecamy aminokwasy rozgałęzione (BCAA), które są częstym składnikiem odżywek na masę.

Substancja ta jest głównym materiałem budującym białka. BCAA należy do aminokwasów rozgałęzionych, które zbudowane są z grupy NH2- aminowej oraz COOH- karboksylowej.

BCAA – jak działa?

BCAA ma działanie zapobiegające zmęczeniu ośrodkowemu, a także wpływa na polepszenie zdolności do wysiłku. Jest przez to szczególnie rekomendowane do stosowania w czasie podejmowania wzmożonego wysiłku fizycznego.

Zalecana dawka BCAA

Zalecana dawka to ok. 3g/dobę. Jest ona możliwa do osiągnięcia dzięki trzymaniu dobrze dobranej i zbilansowanej diety. Można również przyjmować BCAA w formie płynu, co jest najbardziej zalecane lub też jako tabletki. Dzięki regularnemu stosowaniu możemy zwiększyć siłę chwytu, a także pozwala zbudować samą masę mięśniową oraz pomaga przy utracie tłuszczu w czasie diety odchudzającej. Liczne badania potwierdziły efektywność przyjmowania BCAA, dlatego też jest bardzo popularnym suplementem wśród fanatyków kulturystyki, którzy chcą osiągnąć wymarzoną sylwetkę.