Szkolenie z pierwszej pomocy

Coraz więcej firm oferuje prowadzenie kursów z zakresu pierwszej pomocy. Różnią się metodami, ceną i długością, dlatego warto wiedzieć wcześniej, na co zwrócić uwagę przy ich wybieraniu.

Szkolenia z pierwszej pomocy – komu się przydadzą?

Szkolenie z pierwszej pomocy przyda się każdemu. Nie każdy musi umieć grać na pianinie albo mówić po francusku, jednak wszyscy powinniśmy być w stanie udzielić pomocy drugiemu człowiekowi w sytuacji zagrożenia. Bez względu na wiek należy wiedzieć, jak usztywnić zwichniętą nogę lub jak ułożyć kogoś w pozycji bocznej ustalonej. Świadkiem niebezpiecznego wypadku możemy być w każdej chwili: w drodze do pracy, na urlopie, na uczelni. Szczególnie istotne jest, byz kursu pierwszej pomocy skorzystali nauczyciele, a także pracownicy dużych i małych firm.

Szkolenia z pierwszej pomocy – ile zapłacisz?

Koszt szkolenia z pierwszej pomocy jest uzależnionazależy od jego długości oraz liczby wielkości grupy. Im więcej zajęć oraz uczestników, tym koszt na 1 uczestnika jest mniejszy. Z drugiej strony, im mniej osób, tym więcej praktycznej wiedzy przyswoimy. Możemy oczekiwać zniżek w przypadku zajęć dla kilkunastu osób. Co więcej, w Sieci znajdują się też kursy otwarte – dla dużych grup. Pozbywamy się konieczności organizacji szkolenia i zbierania grupy, a jedynie zapisujemy się na wybrane szkolenie.