Terapia małżeńska – na kłopoty w związku

Jeżeli pilnie szukasz specjalistów wykwalifikowanych w dziedzinie terapii małżeńskiej UK, skieruj się na psychoterapia-uk.pl/index.php/services/terapia-par/

Każde małżeństwo może wpaść w najróżniejsze problemy. Na szczęście teraz można sobie z nimi radzić bardzo sprawnie. Świetnym rozwiązaniem okazuje się być terapia małżeńska prowadzona przez psychoterapeutę posiadającego odpowiednie kwalifikacje oraz doświadczenie.

Terapia małżeńska – kiedy jest pomocna?

Do psychoterapeuty przychodzą pary borykające się z przeróżnymi trudnościami. Terapeuta pomaga pokonać trudności powiązane z niedochowaniem wierności jednego z małżonków, jak również pomoże w razie uzależnienia, jednak tutaj nierzadko konieczne będzie również specjalistyczne leczenie osoby. Psycholog okaże się być wsparciem w okresie choroby małżonków czy członków ich rodzin. Jest nieoceniony w momencie, kiedy między małżonkami rodzą się konflikty, których nie potrafią przezwyciężyć samodzielnie. Udział w terapii małżeńskiej pomaga też przezwyciężyć trudności i zacieśnić związek. Poprawia się zdolność porozumiewania się między partnerami – dzięku czemu ich związek ewoluuje, a nie stoi w miejscu. Terapeuta uświadamia partnerom jakie są ich wzajemne potrzeby i oczekiwania. Zwraca on uwagę na to, że związek to nie wyłącznie czerpanie korzyści, ale również dawanie czegoś w zamian. Pomoc terapeuty sprawia, że możliwe jest odkrycie przyczyn , które legły u podstaw partnerskich trudności. Pary, które mają za sobą terapię małżeńską posiadają umiejętności potrzebne do tego, aby doskonale radzić sobie z trudnościami w następnych latach.

Terapia małżeńska – co wówczas, gdy mieszka się w Wielkiej Brytanii?

Emigracja z Polski, która trafiła na Wyspy sprawiła, że aktualnie bez trudu wyszukamy polskiego psychologa także na brytyjskiej ziemi. Znajomość języka polskiego ułatwia pracę nad problemem i podnosi komfort pary, która postanowiła postawić na usługi specjalisty. Również na emigracji można powalczyć o swoje małżeństwo, które nierzadko właśnie po wyjechaniu z kraju zaczyna borykać się z najróżniejszymi kłopotami. Powinno się pamiętać, że terapia to nie wstyd, a dzięki niej związek może wkroczyć na zupełnie nowe tory. Rozstanie to zawsze ostateczne wyjście.

Dane:
Prywatny Gabinet Psychoterapii Systemowej
101 Lockhurst Lane (budynek Citybase)
CV6 5SF Coventry

Mob.: 074 694 36 339