Unikasz dentysty? Niesłusznie

Mimo wiedzy o tym, iż o uzębienie należy zawsze się troszczyć, Polacy nadal niechętnie wybierają się do dentysty. Przyczyną zwykle bywa normalny strach, który rzecz jasna obecnie jest zupełnie nieusprawiedliwiony. Dentysta obecnie wykorzystuje bowiem innowacyjny sprzęt, dzięki czemu pacjenci nie muszą martwić się bólem. Nowoczesne rozwiązania umożliwiają wykonanie wielu złożonych zabiegów. Z jakimi problemami jednak szczególnie często przychodzimy do dentysty? Które usługi cieszą się szczególnym zainteresowaniem chorych?

Z jakimi problemami przychodzimy do dentysty?

Rzadko dziś przychodzimy do dentysty z zębami, których nie da się już uratować. Podobne sytuacje jednak nadal się zdarzają, a ostatnim rozwiązaniem jest wówczas usunięcie zęba oraz wstawienie implantu. Na szczęście oczywiście większość zębów dentysta jest w stanie odbudować – z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu będzie to możliwe również w przypadków sporych urazów. Jakie rozwiązania na to pozwalają?

Dentysta – innowacyjny sprzęt

Zredukowanie dyskomfortu podczas zabiegów wynika zwłaszcza z zastosowania nowych metod oczyszczania zębów. W miejsce zwykłych borów dentysta wykorzystuje dziś na przykład odpowiednie leki oraz ozon. Ultradźwięki i laser to kolejne technologie, po które sięga dentysta. Zaś kliny są używane przede wszystkim do rekonstrukcji koronek. Ułatwiają one dotarcie światła polimeryzującego do ciężko dostępnych szczelin oraz oddzielenie zębów.