W Krakowie przy współudziale firmy Vitberg otwarto Pracownię Wibroterapii

Wejdź na www.youtube.com, aby odnaleźć szczegółowe informacje dotyczące marki Vitberg

W 2018 roku na krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego rozpoczęła pracę pierwsza Pracownia Wibroterapii. Przedsięwzięcie powstało przy współudziale firmy Vitberg z Nowego Sącza.

Zajęcia dydaktyczne oraz badania z produktami firmy Vitberg

Pracownia Wibroterapii powstała w celu prowadzenia badań naukowych nad oddziaływaniem wibroterapii na organizm człowieka. Odbywać się w niej będą również zajęcia dydaktyczne dla studentów uczelni z zakresu fizykoterapii, kosmetologii oraz odnowy psychosomatycznej. Rehabilitacyjne Aparaty Masujące Vitberg+, w które zaopatrzona została pracownia, będą służyć jednocześnie do powysiłkowej regeneracji sportowców. Popularność krakowskiej Pracowni Wibroterapii przyczyniła się do tego, że urządzenia Vitberg zaczęły testować AWF-y w Warszawie i w Gdańsku.

W jakich badaniach wezmą udział aparaty marki Vitberg?

W najbliższych latach rezultaty badań mogą pomóc w modernizacji terapii pacjentów czy optymalizacji treningów sportowców. Z pewnością w Pracowni Wibroterapii będą przeprowadzane badania z zakresu fizjologii i biochemii. Obserwacji poddane będzie oddziaływanie wibroterapii na stany zapalne stawów i mikrokrążenie. Rezultaty analiz będą zestawiane z rezultatami uzyskiwanymi przez laboratoria z innych stron świata.

Dane:
Vitberg
ul. M. Borelowskiego 29
33-300 Nowy Sącz

Tel.: +48 18 442 33 69
E-mail: [email protected]