Wizyty domowe internistów

Wizyty domowe to bardzo przydatna usługa medyczna skierowana do obłożnie chorych. Specjaliści przyjeżdżają do pacjentów, którzy cierpią na nieuleczalne choroby i sami nie są w stanie przybyć do przychodni. Sprawdźmy więc jakie dolegliwości można wykryć podczas wizyty domowej i jakie świadczenia się w takiej sytuacji przeprowadza.

Wizyty domowe – dolegliwości endokrynologiczne

Lekarze ogólni, pediatrzy – oni zazwyczaj wykonują wizyty rodzinne. O potrzebie wizyty domowej decyduje przede wszystkim kondycja pacjenta – zazwyczaj są to seniorzy, osoby kalekie, dla których wizyta w przychodni byłaby zbytnim obciążeniem. Poza przychodnią można zdiagnozować bardzo wiele groźnych schorzeń, takich jak przerost komór serca, nieprawidłowości neurologiczne oraz dolegliwości geriatryczne. Do chorych przychodzą też profesjonalne pielęgniarki, które zajmują się np. wymianą opatrunków i monitorują funkcje życiowe. Wizyty domowe to także znakomita alternatywa dla osób o osłabionej odporności, którzy obawiają się wizyty w przychodni pełnej wirusów.

Wizyty domowe – zdjęcia RTG

Jakiego typu zabiegi można wykonać w trakcie wizyty domowej? Od kluczowych jak np. pomiar pulsu, weryfikacji odruchów, aż do mocno zaawansowanych. Specjalista może nawet dokonać wymiany cewników Foleya z pęcherza moczowego, zrobić analizę tętna, postawić bańki oraz zaszczepić pacjenta. Dodatkowo internista może wystawić tzw. L4. Wizyty domowe to pomocne świadczenia, które wymiernie poprawiają stan zdrowia inwalidów. Nie zapominajmy, żeby przed wizytą przygotować dokumenty o stanie zdrowia, czyli informacje z przychodni czy prześwietlenia, bo pozwoli to na szybkie ustalenie choroby i zastosowanie efektywnego leczenia. Warto także telefonicznie poinformować specjalistę o chorobach kardiologicznych, ponieważ niektóre badania wymagają wykorzystania specjalistycznego sprzętu medycznego.