Wlewy dożylne – leczenie witaminą C

Leczenie witaminą staje się w ostatnim czasie popularne. Wzrastające zainteresowanie tą metodą wynika w głównej mierze stąd, że witamina C jest jednym ze związków niezbędnych do prawidłowego działania organizmu (przede wszystkim układu immunologicznego), a jednocześnie nie jesteśmy w stanie wytwarzać jej samodzielnie. Musimy zatem dostarczyć ją z zewnątrz – w pożywieniu albo poprzez specjalnie skomponowane suplementy. Te ostatnie działają najsilniej, gdy zaaplikujemy witaminę C dożylnie – w niektórych przypadkach może to mieć duże znaczenie.

Wlewydożylne witaminy C – użycia

Wiele osób uważa, iż dożylne witamina C może pomóc w leczeniu rozmaitych przypadłości. Wielu pacjentów decyduje się na leczenie witaminą C po zdiagnozowaniu takich schorzeń jak zapalenie, stawów borelioza czy choroby autoimmunologiczne. Sporo jest również opinii mówiących, iż ta metoda może dać bardzo pozytywne efekty, jeśli chodzi o poprawę kondycji i wyglądu skóry – ma ją dogłębnie odżywiać i odmładzać, przyczyniając się w ten sposób do jej szybszej regeneracji, jak również przyspieszać zabliźnianie się ran oraz likwidować zmiany skórne.

Wlewy witaminowe – o czym trzeba pamiętać?

Wlewy witaminowe, podobnie jak każdy inny sposób leczenia, niosą ze sobą pewne ryzyko. Dlatego nie należy przystępować do nich bez omówienia procedury z lekarzem. W pierwszej kolejności musimy być pewni, że wlewy witaminowe nie zagrożą naszemu zdrowiu – jest to szczególnie istotne w przypadku pacjentów chorych na raka, cukrzyków i innych osób z osłabioną odpornością. Dożylne wlewy witaminy C należy przeprowadzać w klinikach specjalizujących się w leczeniu za pomocą witamin, gwarantujących obecność doktora przy procedurze cały czas.